Skip links

Przekładnie młynowe i ślimakowe

Obróbka mechaniczna przekładni

Przekładnie młynowe i przekładnie ślimakowe pomimo swojej prostej konstrukcji, pełnią bardzo ważną funkcję w różnego rodzaju układach, zamontowanych między innymi w urządzeniach wielkogabarytowych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że powyższe elementy są wykorzystywane niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, a co za tym idzie, niezwykle popularne i często użytkowane, co może powodować ich uszkodzenia. W związku z tym oferujemy kompleksową obróbkę mechaniczną przekładni młynowych turbin. Od lat specjalizujemy się w regeneracji różnego rodzaju elementów wielkogabarytowych, dlatego zgromadziliśmy profesjonalną wiedzę i doświadczenie, które daje Państwu gwarancję profesjonalnie zrealizowanej usługi.

Charakterystyka przekładni ślimakowych

Przekładnia ślimakowa ma charakter zębaty i składa się z wirnika śrubowego, który zazębia się prostopadle wobec koła walcowego o odpowiednim wieńcu. Najczęstsze zastosowania znajduje jako transporter mocy oraz w celach podziałowych, sterowania i wielu innych. Najprościej mówiąc, przekładnia ślimakowa jest stosowana w urządzeniach, w których konieczne jest przełożenie lub samohamowność.

Przekładnie młynowe

Przekładnie młynowe stanowią system mechaniczny, który jest wykorzystywany w celu pozyskania mocy. Za ich pomocą można transportować energię oraz zmieniać moment czy prędkość, a nawet kierunek ruchu. Nowoczesne przekładnie młynowe umożliwiają również zmianę rodzaju ruchu, przykładowo z obrotowego na liniowy. Poszczególne funkcje są uzależnione od konstrukcji danego systemu. Nowoczesne i zaawansowane przekładnie, oferują więcej możliwości. Do największych zalet tego rodzaju systemów możemy zakwalifikować przenoszenie energii, zmianę obrotowego momentu oraz prędkości, jak również zmianę rodzaju ruchu i jego kierunek.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy z zakresu obróbki mechanicznej przekładni młynowych bądź ślimakowych, zachęcamy do kontaktu. Dysponujemy nowoczesnym i innowacyjnym parkiem maszynowym, dzięki czemu znajdziemy doskonałe rozwiązanie, aby szybko i skutecznie dokonać naprawy poszczególnych systemów.